HABERLER

Müzik eğitiminde öğretmenin rolü

Müzik eğitiminde en önemli unsur, eğitimin düzenli ve sistemli devamıdır. Özellikle erken yaşta müzik eğitimine başlayan öğrencilerin derse devamlı istekle katılmaları öğretmenleriyle kurdukları bağ ile yakından ilişkilidir. Bir düzen içinde derslere devam eden öğrenci öğretmeniyle bağ kurma kapasitesini arttırmış olur.

İleri yaşta müzik eğitimi almaya başlayan yetişkinlerin de öğretmenlerle saygı ve sevgi çerçevesinde ilişki kurmaları eğitimlerinin ilerlemesine önemli katkılar sağlar. Çünkü, hayatlarında yeni bir alanla ilk defa karşılaşan yetişkinler zaman zaman müzik eğitimi süreçlerinde gergin hissedebilirler. Bu gerginliği azaltacak önemli faktörlerden biri öğretmenlerdir. Saygı çerçevesini bozmadan öğrencileriyle arkadaşlık bağı da kurabilecekleri bir ortam yaratmaları öğrencinin eğitiminde ilerlemesini destekleyecektir.

Schubert Müzik ve Sahne Sanatlarında her yaştan öğrenciye yetenekten bağımsız, sistemli ve düzenli metodlar izlenerek ders verilmektedir. 

Ezberci eğitim sistemi reddedilerek her yaştan öğrencinin enstrümana olan ilgisini ve becerisini pekiştirmek için kullanılan teknik ve doğru öğretme biçimleri esas alınır.

Öğretmenin tutarlı yaklaşımı, veliyi çalışma ve öğrenme sürecine dahil etmek; eğiticinin ve öğrencinin arasında kopmaz bir bağ oluşturur. 

Öğrenci kendini her yerden desteklenmiş hissettiği alanda kendi becerilerini ortaya koyma kabiliyeti geliştirir.

Hangi yaşta olursa olsun öğrencisiyle sevgi içerisinde bağ kuran öğretmenler öğrencilerinin ilham kaynağı ve rol modeli haline gelirler. 

Schubert Müzik ve Sahne Sanatlarında hem grup derslerinde hem de birebir derslerde öğretmenler öğrencilerin gelişme ve derse olan ilgisini yakından takipten sorumludur. Her çocuğun kendi becerilerine uygun bir yöntemle ders içeriğini oluşturur ve ona göre pedagojik bir yaklaşım benimser.Diğer Haberler

DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN FARKINDA MIYIZ?
Schubert Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi Açıldı!

Üç yıllık emekle inşa edilen Schubert Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi, Ankara'da kendine özgü inşa edilen binasında hizmete açıldı.

Devamını Oku
DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN FARKINDA MIYIZ?
Aksu Malikhanesi'nde Piyanolu Ev Konseri

Schubert Müzik ve Sahne Sanatları Merkezi'nin kurucusu Esra Aksu, minik öğrencileri için "Piyanolu Ev Konseri" düzenledi.

Devamını Oku
DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN FARKINDA MIYIZ?
Her Yaşta Müzik Enstrümanı Çalabilirsiniz

İçinizde müziğe dair karşı konulamaz bir isteğiniz varsa, çocukken hiç müzik dersi almadığınız için ya da bir enstrümanı ...

Devamını Oku